България

Mara osn

За радост на повече от 600 зрители в спортна зала "Албена", шампионските титли при мъжете и при жените в престижните турнири "Albena Open", след много оспорвани финални срещи, станаха притежание на българските национални състезатели Теодор Александров и Мария Йовкова.

Теодор спечели драматична победа с 4:2 гейма срещу многократния шампион на турнира - румънския национал Алекс Казаку, а европейската ни шампионка при девойките Мария Йовкова се справи категорично срещу германската  националка Алена Лемер.

С бронзовите медали се окичиха руските национали Никита Артьоменко и Пьотр Федотов при мъжете и Анне Бундесман и Камера Янина - при жените. В двойковия турнир победители станаха световният шампион при пара олимпийците Денислав Коджабашев и Теодор Александров (България).

70+ години - Дмитри Давиденко (Русия)

Ветерани жени /над 40 години/ - Татяна Сгурская (Украйна)

След закриването на "Albena Open" спортна зала "Албена" се превърна в център на международен тренировъчен лагер, в който участват над 100 деца, кадети и юноши от цяла Европа, а от 2 до 5 август там ще се проведе и 11-ят Международен детски фестивал "Албена 2018".

* На снимките - шампионските стълбици при мъжете, жените и двойките на "Albena Open 2018"