България

Obikolka leka atletika

За втора поредна година в курорта "Св. Св. Константин и Елена" вчера се проведе лекоатлетическа обиколка. В спортното състезание се включиха над 100 участници от лекоатлетически школи във Варна, Спортното училище и индивидуални състезатели.

Победители във възрастовата група до 12 години, които бягаха 600 м, са Христина Тодорова - при момичетата, и Борис Янев - при момчетата. Техни подгласници станаха Ема Войнова и Калоян Йорданов (второ място) и Христина Симеонова и Стилян Кралев (трето място).

Състезанието, с трасе 1 км и възрастово ограничение до 16 години, спечелиха Мария Пенчева и Руслан Янев, следвани от Анжелина Колева и Димитър Панделиев (второ място) и Владислава Стоянова и Росен Димитров (трето място).

При състезателите до 20 години най-добри резултати на 1,5-километровата дистанция постигнаха Наталия Кременска и Теодор Тонев (първо място). След тях се класираха Полина Петева и Павел Георгиев (второ място) и Габриела Иванова и Явор Чамов (трето място).

Златните медали за мъже и жени над 20 години, пробягали 2 км, спечелиха Елица Йорданова и Валентин Вълканов. Среброто отиде при Жасмина Калудова и Павел Павлов, а с бронза се окичиха Анна Павлова и Станислав Станков. Поощритална награда имаше за най-малкия участник – 2-годишния Кристиян Павлов.

Всички победители получиха награди, осигурени от Община Варна, Аквахаус Термал & Бийч и хотел "Приморски".