Свят

skol 600

Днес се провеждат финалните състезания по спортното катерене на Младежките олимпийски игри, където Петър Иванов ще се бори за място на подиума с останалите петима финалисти.

Както вече съобщи Българската федерация по катерене и алпинизъм, нашият състезател се класира на финала след като зае 4-то място в квалификацията с 15-то място в дисциплината скорост, 2-ро място в дисциплината боулдър и 4-то в дисциплината трудност.

Финалът на дисциплина скорост ще се проведе от 15:00 часа българско време, на дисциплина боулдър - от 17:45 часа и на дисциплина трудност - от 21:50 часа българско време.

Състезанията може да наблюдавате онлайн на сайта на Младежките олимпийски игри, както и на сайта на Международната федерация по спортно катерене IFSC.